راهنمای سفر به باکو | صفر تا صد با جزئیات

باکو، پایتخت و یکی از توسعه یافته ترین شهرهای کشور آذربایجان است. این شهر پر جمعیت که در سواحل غربی دریای خزر واقع شده، نه تنها از نظر گردشگری رونق زیادی دارد، بلکه به دلیل ذخایر ارزشمند نفتش اهمیت زیادی در این منطقه از جهان دارد. با سفر به کشور آذربایجان و پایتخت جذابش، احساس غربت زیادی نخواهید کرد، چرا که این کشور سال ها بخشی از کشور ایران بوده و مردمش هم شباهت زیادی به مردم خونگرم خودمان دارند. به خصوص اگر از هموطنان آذری زبان باشید، مشکل زبان هم نخواهید  داشت و به راحتی می توانید با مردم آذربایجان ارتباط برقرار کنید. اما پیش از سفر به هر مقصدی، باید اطلاعاتی جامع و کامل درباره آن مقصد داشته باشید. نیم فاصله به شما کمک خواهد کرد که آگاهانه به آذربایجان سفر کنید. در ادامه راهنمای سفر به باکو با ما همراه باشید.

راهنمای سفر به باکو

چرا به باکو سفر کنیم؟!

 • باکو یکی از ارزان ترین و مقرون به صرفه ترین مقاصد گردشگری خارجی برای ما ایرانی هاست. به دلیل همسایگی و نزدیکی کشور آذربایجان با ایران، مدت زیادی در هواپیما نخواهید بود و سفر راحتی خواهید داشت.
 • فرهنگ این کشور شباهت بسیار زیادی به فرهنگ کشور خودمان دارد و احساس غربت نخواهید کرد. همچنین اگر زبان آذری بلد باشید، مثل آب خوردن با مردم آذربایجان ارتباط برقرار خواهید کرد.
 • فرآیند دریافت ویزای الکترونیکی و ویزای فرودگاهی این کشور بسیار ساده و راحت است.
 • شهر باکو ترکیب جذابی از جاذبه های تاریخی و سازه های مدرن و لوکس است. در سفر به این شهر علاوه بر بازدید از این جاذبه ها، با آداب و رسوم، فرهنگ و البته غذاهای خوشمزه آذربایجان آشنا خواهید شد.
سفر به باکو

راهنمای اخذ ویزای آذربایجان + هزینه ها

برای دریافت ویزای آذربایجان کار سختی پیش رو نخواهید داشت. درواقع اگر با هواپیما به شهر باکو سفر کنید، می توانید به راحتی در فرودگاه این شهر ویزای فرودگاهی خود را دریافت کنید. در ادامه راهنمای سفر به باکو راه های اخذ ویزای آذربایجان را مطالعه خواهید کرد:

الف) ویزای فرودگاهی

کافیست هواپیمای شما در فرودگاه حیدر علیف شهر باکو بر زمین بنشیند تا بتوانید در این فرودگاه فقط با پرداخت مبلغ ۲۶ دلار (حدود ۳۴۰ هزار تومان) ویزای فرودگاهی آذربایجان را دریافت کنید. بدین منظور فقط کافیست پاسپورت معتبر به همراه داشته باشید.

ب) ویزای الکترونیکی

اما اگر می خواهید قبل از سفر خیال خودتان را راحت کنید، می توانید برای دریافت ویزای الکترونیکی آذربایجان اقدام کنید. ویزای الکترونیکی معمولی که در سه روز کاری صادر می شود، ۲۳ دلار (حدود ۳۰۰ هزار تومان) و ویزای الکترونیک فوری که در سه ساعت صادر می شود، ۵۰ دلار (حدود ۶۵۷ هزار تومان) هزینه خواهد داشت. بدین منظور باید به وبسایت https://evisa.gov.az/en/ مراجعه کنید.

 ج) ویزای توریستی معمولی

برای دریافت ویزای توریستی عادی می توانید با دو قطعه عکس سه در چهار، اصل پاسپورت و کپی صفحات آن و کپی بیمه نامه مسافرتی به سفارت این کشور مراجعه کنید. همچنین می توانید این کار را از طریق دفاتر خدمات مسافرتی معتبر کشور انجام دهید.

راهنمای اخذ ویزای آذربایجان

تاریخچه و جغرافیای شهر باکو در آذربایجان

طبق تحقیقات و یافته های باستان شناسی، قدمت شهر باکو به دوران باستان باز می گردد. این شهر در ابتدا از چندین قلعه نظامی کنار دریا تشکیل شده بود، ولی با گذشت زمان به یکی از مهم ترین بنادر تجاری دریای خزر تبدیل شد. در اوایل قرو وسطا، باکو بخشی از حکومت شیروان بود که زیر نظر ساسانیان اداره می شد. به شهر باکو در زمان حمله اعراب و همچنین مغول ها خسارات زیادی وارد شد و این شهر سال ها زیر نظر این دو حکومت اداره می شد. به دلیل وجود منابع نفتی و موقعیت استراتژیک پایتخت آذربایجان کنونی، روس ها در طول تاریخ تلاش زیادی برای بدست آوردن این شهر کردند. سرانجام در زمان قاجار و دوران حکومت فتحعلی شاه، شهر زیبای باکو بر اساس عهدنامه های گلستان و ترکمنچای از کشور عزیزمان ایران جدا شد و به دست روس ها افتاد. پس از فروپاشی حکومت شوروی، شهر باکو به پایتخت مستقل کشور آذربایجان تبدیل شد.

اما از لحاظ موقعیت جغرافیایی، این شهر در سواحل غربی دریای خزر در همسایگی ایران قرار دارد. باکو با وسعتی حدود ۲۸۵ کیلومتر مربع یکی از نفت خیزترین مناطق دنیاست و جمعیت آن طبق سرشماری هایی که در سال ۲۰۱۵ صورت گرفته ۲.۳۷۴.۰۰۰ نفر تخمین زده شده است. این شهر بزرگ ترین بندر دریای خزر و بزرگترین شهر کشور آذربایجان است. با ادامه راهنمای سفر به باکو همراه ما باشید.

شهر باکو و تاریخچه ی آن

آب و هوا و بهترین زمان سفر به باکو

اقلیم شهر ساحلی باکو تحت تاثیر مستقیم دریای خزر قرار دارد. این شهر در طول زمستان سرد و مرطوب و در طول تابستان گرم و کمی شرجی است. اما در فصل بهار و نیمه اول پاییز آب و هوایی مطلوب و معتدل در انتظارتان خواهد بود. از نظر کارشناس سایت نیم فاصله فصل بهار و ماه های شهریور و مهر بهترین زمان سفر به آذربایجان هستند. در فصل بهار، هوای تازه و با طراوت و برگزاری جشن باستانی نوروز در خیابان های باکو سفری به یاد ماندنی را برایتان رقم خواهد زد.

اطلاعات مهم و کاربردی آذربایجان

کد کشور: ۹۹۴+

کد شهر باکو: ۱۲

زبان رسمی مردم: ترکی آذربایجانی

واحد پول: منات (AZN)

اختلاف ساعت شهر باکو با تهران: ۳۰+

شماره تماس پلیس: ۱۰۲

شماره تماس مرکز آمبولانس: ۱۰۳

شماره تماس آتش نشانی: ۱۰۱

آشنایی با جاذبه های گردشگری شهر باکو

قصر شیروان شاه | Palace of the Shirvanshahs

کاخ شیروان شاه یکی از جاذبه های گردشگری اصلی و نمادهای شهر باکو است که در سال ۲۰۰۰ میلادی نامش در فهرست آثار میراث جهانی یونسکو به ثبت رسید. این بنای باشکوه تاریخی در قرن پانزدهم میلادی و در زمان حکومت عباسیان احداث شده است. این قصر مجموعه ای از بنای اصلی کاخ، دو مسجد تاریخی، یک آرامگاه تاریخی، سردابه، حمام های سنتی و … است.

قصر شیروان شاه

شهر قدیم باکو | Old City

بافت تاریخی شهر باکو، یکی از اولین مکان هاییست که در تورهای گردشگری این شهر خواهید دید. بیشتر بناهای این محدوده از شهر بین قرون ۱۱ تا ۲۰ میلادی احداث شده اند. بر خلاف بافت های تاریخی شهرهای کشورمان، خانه های شهر قدیم باکو اکثرا از سنگ ساخته شده اند. هنگام بازدید از بافت تاریخی، حتما دوربین عکاسیتان را با خود ببرید، چرا که اینجا محل مناسبی برای عکاسی از کوچه پس کوچه ها، بناها و سایر اماکن تاریخی است. قلعه دختر، یکی از جاذبه های معروف باکو هم در همین منطقه قرار دارد.

شهر قدیم باکو

برج دختر ساسانی | Maiden Tower

برج دختر یکی از جاذبه های گردشگری اصلی شهر باکو است که قدمتش به دوران ساسانیان باز می گردد. این بنای تاریخی که به نماد هویت تاریخی باکو تبدیل شده، درست در مرکز بافت تاریخی شهر قرار دارد و برخی از باستان شناسان اعتقاد دارند در گذشته نیایشگاهی زرتشتی بوده و بعدها به یک قلعه یا برج دیدبانی تبدیل شده است. برج دختر در سال ۲۰۰۰ میلادی در فهرست آثار میراث جهانی یونسکو به ثبت رسید. درون این جاذبه یک موزه تاریخی برپاست که می توانید از آن دیدن کنید.

برج دختر ساسانی

برج های شعله، نمادی از مدرنیته در باکو | Flame Towers

برج های شعله معروف ترین نمادهای شهر باکو هستند و احتمالا تصاویر آن ها را بارها در عکس ها و کارت پستال های مربوط به آذربایجان دیده باشید. این برج های شیشه ای شبیه به شعله های آتش طراحی شده اند و در هنگام شب با نورپردازی های زیبا آراسته می شوند. تاریخ کشور آذربایجان به دلیل قدمت دین زرتشت در این کشور با آتش گره خورده است و مردمان این دیار هنوز هم آتش را مقدس می شمارند. این آسمان خراش ها بین ۱۴۰ تا ۱۹۰ متر ارتفاع دارند. در سفر به آذربایجان اگر به بلوار معروف باکو بروید، می توانید چشم انداز برج های شعله را به بهترین شکل تماشا کنید.

برج های شعله، نمادی از مدرنیته در باکو

موزه فرش آذربایجان | Azerbaijan Carpet Museum

فرش های کشور آذربایجان هم همانند فرش های کشورمان شهرتی جهانی دارند. موزه فرش آذربایجان بزرگ ترین کلکسیون فرش های نفیس در جهان است و هر سال هزاران گردشگر بین المللی برای بازدید از این موزه به شهر باکو سفر می کنند. در سفر به این شهر حتما سری هم به این موزه تاریخی – هنری بزنید.

بلوار باکو | Baku Boulevard

یکی از جذاب ترین مکان هایی که ما در مطلب راهنمای سفر به باکو برایتان معرفی می کنیم، بلوار باکو است. این بلوار ساحلی زیبا به طول ۳.۵ کیلومتر در همسایگی دریای خزر قرار دارد و هر وقت به آن سر بزنید، گردشگران زیادی را در حال تفریح و خوش گذرانی در آن خواهید دید. با قدم زدن در طول بلوار باکو با رستوران ها و کافه ها، مراکز تفریحی و شهربازی و البته چرخ و فلک بزرگ شهر رو به رو می شوید. هوا که رو به تاریکی می رود، نورپردازی های زیبای این بلوار آن را از قبل زیباتر می کنند و خانواده ها و زوج های جوان و پر شور در گوشه و کنار این بلوار در کنار هم اوقات خوشی را برای خود رقم می زنند.

بلوار باکو

چشم باکو | Baku Eye

چرخ و فلک غول پیکر چشم باکو یکی از جذاب ترین و هیجان انگیز ترین جاذبه های این شهر است که حتما در سفرتان باید آن را تجربه کنید. سوار چشم باکو که بشوید، ۶۰ متر از سطح زمین ارتفاع می گیرید و بعد از حدود ۳۰ دقیقه دوباره به سطح زمین باز می گردید. بنابراین دست فرزندان و یا دوستانتان را بیگرید، سوار چشم باکو شوید و چشم انداز زیبای شهر را از بلندای آن نظاره کنید و لذت ببرید.

چشم باکو

دروازه مراد | Murad’s Gate

یکی دیگر از جاذبه های گردشگری باکو هم در داخل حصار سنگی بافت تاریخی قرار دارد. این دروازه تاریخی توسط شیروان شاه در قرن شانزدهم و برای دفاع از شهر در برابر  حملات مکرر نیروهای خارجی ساخته شد. این دروازه جنگ های زیادی را در طول تاریخ به خود دیده و امروزه گردشگران را به حال و هوای آن روزهای شهر باکو می برد.

قطار کابلی باکو | Baku Funicular

قطارهای کابلی از پرطرفدارترین وسایل حمل و نقل تفریحی دنیا هستند که نمونه های موفقی از آن ها را می توانید در کشوری مثل سوئیس مشاهده کنید. اما این بار لازم نیست که مسافت زیاد ایران تا سوئیس را طی کنید، در شهر باکوی آذربایجان هم نمونه جذابی از این قطارها وجود دارد. قطار کابلی باکو در دهه ۱۹۶۰ میلادی افتتاح شد. قطار باکو حرکتش را از خیابان Neftchilar آغاز می کند و تا محدوده جنوب غربی بافت تاریخی ادامه می دهد. تماشای مناظر اطراف شهر از این قطار تجربه لذت بخشی خواهد بود.

قطار کابلی باکو

راهنمای اقامت در شهر باکو + هزینه ها

در ادامه مطلب راهنمای سفر به باکو شرایط اقامت در پایتخت آذربایجان را بررسی خواهیم کرد. بسته به بودجه ای که برای سفرتان در نظر گرفته اید، می توانید در اقامتگاه های ارزان قیمت و یا لوکس ترین هتل های باکو اقامت کنید. پیشنهاد ما به شما این است که در هر صورت محل اقامتتان در نزدیکی مرکز شهر باشد تا هزینه حمل و نقلتان در شهر کاهش یابد. نکته دیگری که باید به شما بگوییم این است که شما می توانید به راحتی از طریق سایت هایی نظیر بوکینگ یا تریپ ادوایزر هتل های مورد نظرتان را با هم مقایسه کرده و نظرات کاربران این سایت ها را درباره این هتل ها مطالعه کنید.

برای اقامت در هتل های ۴ ستاره باکو باید حدودا بین ۳۰ تا ۱۵۰ منات آذربایجان (بین ۲۵۰.۰۰۰ تا ۱.۱۲۰.۰۰۰ تومان) برای هر شب کنار بگذارید. هزینه اقامت در هتل های ۵ ستاره هم بین ۵۰ تا ۴۵۰ منات (حدودا بین ۳۷۰.۰۰۰ تا ۳.۳۰۰.۰۰۰ تومان) خواهد بود. در صورت تمایل و برای کاهش هزینه ها، می توانید در هاستل ها و یا هتل هایی با ستاره های کمتر اقامت کنید. در ادامه راهنمای سفر به باکو چند مورد از بهترین هتل های این شهر را برای شما معرفی می کنیم:

هتل فورسیزن باکو | Four Seasons Hotel Baku

هتل فورسیزن یکی از بهترین هتل های ۵ ستاره شهر باکو است که در موقعیت مناسبی در شهر قرار گرفته و چشم انداز زیبایی به دریای خزر و بافت تاریخی شهر دارد. تمامی اتاق های این هتل دارای سیستم تهویه هوای مطبوع هستند و با دکوراسیون زیبایی تزئین شده اند. از امکانات موجود در این هتل می توان به اینترنت پر سرعت رایگان، استخر سرپوشیده مخصوص میهمانان، خدمات اسپا و ماساژ، بار، رستوران و … اشاره کرد. جالب است بدانید که هتل فورسیزن باکو تا به حال عناوین مهمی همچون برترین هتل اسپای باکو، برترین هتل رمانتیک باکو و … را کسب کرده است.

وبسایت هتل: www.fourseasons.com/baku

هتل فرمنت | Fairmont Baku

اینجا یکی دیگر از برترین هتل های ۵ ستاره شهر باکو است که در یکی از محبوب ترین جاذبه های شهر یعنی برج های شعله قرار دارد. هتل فرمنت برج های شعله امکانات بسیار زیادی دارد. سه استخر شنای روباز و مسقف، خدمات اسپا و ماساژ، بار، رستوران های متنوع و … از آن جمله اند. با اقامت در اتاق های هتل فرمنت چشم انداز زیبایی از دریای خزر و شهر باکو را تماشا خواهید کرد.

وبسایت هتل: www.fairmont.com

هتل شاه پلس | SHAH PALACE hotel

هتل شاه پلس یکی از بهترین هتل های ۴ ستاره شهر باکو است. دکوراسیون عالی این هتل آن را به یک موزه هنری تمام عیار تبدیل کرده است و احتمالا در بدو ورود به آن تعجب خواهید کرد! رستوران و تراس خاندان، ۲ کافی شاپ، سالن های همایش و جلسات، سالن بدن سازی، حمام ترکی، استخر و خدمات ماساژ از امکانات این هتل هستند.

وبسایت هتل:  www.shahpalacehotel.com

هتل فور سیزن

بررسی سیستم حمل و نقل عمومی باکو + هزینه ها

با اینکه باکو شهر چندان بزرگی نیست، ولی سیستم حمل و نقل کارآمد و مناسبی دارد. تاکسی، اتوبوس های شهری، مترو، مینی بوس، دوچرخه و همچنین قطار برقی مواردی هستند که به وسیله آن ها می توانید در شهر جا به جا شوید. باکو هم همانند شهرهای کشور خودمان در بعضی از ساعات روز دچار ترافیک سنگین است، بنابراین بهتر است که برای جا به جایی در شهر به خوبی زمان بندی کنید. برای استفاده از مترو و اتوبوس باید باکو کارت (بلیط الکترونیک باکو) تهیه کنید. این کارت هوشمند را می توانید در خود ایستگاه های مترو و اتوبوس خریداری کنید. باکو کارت قابل شارژ که حدودا ۲ منات (۱۵.۰۰۰ تومان) قیمت دارد و باکو کارت کاغذی و غیر قابل شارژ که حداکثر چهار بار می توانید از آن استفاده کنید هم حدود ۰.۲ منات (۱۰۰۰ تومان) قیمت دارد. پیشنهاد می کنیم که نقشه خطوط مترو و اتوبوس رانی شهر را از پذیرش هتل محل اقامتتان دریافت کنید.

قیمت استفاده از تاکسی در شهر باکو بسته به مسافت، از ۴ منات (۳۰.۰۰۰ تومان) به بالا خواهد بود. استفاده از دوچرخه، گزینه جذاب و سالم دیگریست که برای حمل و نقل در شهر می توانید از آن استفاده کنید. در ادامه راهنمای سفر به باکو پیرامون غذاها و رستوران های این شهر صحبت خواهیم کرد.

بررسی سیستم حمل و نقل عمومی باکو

شکم گردی در شهر باکو

در سفر به کشور آذربایجان و شهر باکو، با طیف متنوعی از رستوران های لاکچری و معمولی، فست فودهای زنجیره ای، بارها و کافه های با کیفیت رو به رو خواهید شد. به دلیل پیشینه تاریخی مشترک دو کشور ایران و آذربایجان، غذاهای این کشور شباهت زیادی به غذاهای کشور خودمان دارند و به اصطلاح باب میل ما ایرانی ها هستند. صرف یه وعده غذا در یک رستوران لوکس و با کیفیت از ۳۰ منات آذربایجان (حدود ۲۳۰ هزار تومان) به بالا هزینه خواهد داشت، در حالی که در یک رستوران معمولی بین ۱۵ تا ۲۵ منات (بین ۱۰۰ تا ۱۹۰ هزار تومان) هزینه خواهید کرد. البته رستوران های خیابانی هم هستند که به مراتب قیمت کمتری دارند. در ادامه چند مورد از غذاهای لذیذ آذربایجان را معرفی می کنیم:

 • کباب و شیشلیک | Shashlik

کباب های خوش رنگ و طعم و آبدار شهر باکو را به هیچ وجه از دست ندهید. شیشیلیک که قطعا آشنای ما ایرانی هاست، یکی از غذاهای سنتی کشور آذربایجان محسوب می شود. شیشلیک را دراکثر رستوران های شهر می توانید تجربه کنید. مردم باکو این غذا را به همراه فلفل، قارچ و لای نان فطیر سرو می کنند.

 • پلو | Plov

پلوی آذربایجانی یکی از محبوب ترین غذاهای این کشور است که حتما باید در سفرتان آن را امتحان کنید. برنج، زعفران، دارچین، گوشت، گیاهان معطر و حتی آجیل از موارد اصلی تشکیل دهنده این غذای سنتی و خوشمزه هستند. پلو را می توانید به راحتی در تمامی رستوران های شهر باکو تجربه کنید.

 • آش دوغ | Dovga

آش دوغ را حتما قبلا در آذربایجان خودمان خورده اید. این غذا، یکی از غذاهای اصیل و سنتی مردم آذری زبان است و مخصوصا در هوای سرد خیلی می چسبد. اینطور نیست؟! آش دوغ نیز در اکثر رستوران های شهر باکو سرو می شود.

 • ختاب | Khotab

ختاب یا همان قتاب، نانی مخصوص و سنتی است که با موادی همچون انواع گوشت، پنیر، اسفناج، ادویه جات مخصوص و … پر می شود. در شهر باکو حتما این غذا یا میان وعده خوشمزه را با سماق و ماست محلی میل کنید.

 • باقلوای آذربایجان | Baklava

باقلوا یک دسر محبوب و شناخته شده در بین تمام مردم جهان از جمله ما ایرانی هاست. باقلوای آذربایجان با باقلوای ایران و باقلوای استانبولی کمی متفاوت است. درست همانند کشور خودمان، مردم آذربایجان هم این ششیرینی را در طول ایام نوروز زیاد مصرف می کنند!

 • دلمه | Dolma

دلمه یکی دیگر از غذاهای مشترک بین ما ایرانی ها و مردم آذربایجان است. دلمه آذربایجان از نظر طرز تهیه و طعم و مزه تفاوت چندانی با دلمه خودمان ندارد.

آبگوشت، کوفته بزباش، بادام بورا، حلوا، لاوانگی، شکر بورا و … از دیگر غذاهای سنتی و محبوب مردم آذربایجان هستند که می توانید آن ها را در اکثر رستوران ها و کافه های شهر باکو تجربه کنید. در ادامه راهنمای سفر به باکو چند مورد از بهترین رستوران های شهر را برای شما معرفی می کنیم:

باقوای باکویی

رستوران های پیشنهادی در شهر باکو

رستوران دلمه | Dolma Restaurant

رستوران معروف دلمه در قسمت پشت موزه نظامی گنجوی قرار دارد و در آن می توانید کلیه غذاهای سنتی آذری را نوش جان کنید. با اینکه کیفیت غذاهای رستوران دلمه بسیار خوب است، ولی نباید زیاد نگران قیمت غذاها باشید. قیمت منوی این رستوران مقرون به صرفه است.

آدرس: Istiglaliyyat, Baku, Azerbaijan

رستوران آرت گاردن | Art Garden

همانطور که از نام این رستوران پیداست، محیط آن به شکلی هنری و البته تاریخی تزئین شده است. رستوران آرت گاردن در محیط یک کاروانسرای تاریخی تاسیس شده، بنابراین شما در این رستوران هم غذای با کیفیتی را میل خواهید کرد و هم از یک بنای تاریخی دیدن می کنید. اگر کمی خوش شانس باشید، شاهد اجرای موسیقی زنده آذری در این رستوران با کیفیت خواهید بود.

آدرس: ۲۲ Asef Zeynalli Icheri Sheher, Baku, Azerbaijan

مک دونالد | McDonald’s

علاقه مندان به فست فودهای زنجیره ای مک دونالد می توانند در سفرشان به باکو سری هم به این رستوران پر طرفدار بزنند. غذاهای مک دونالد معمولا قیمت کمتری نسبت به رستوران های سنتی شهر دارند.

آدرس:  ۱۵ Yusif Məmmədəliyev، Bakı، Azerbaijan

رستوران ایتالیایی Scalini Italian Restaurant، رستوران آنادولو، رستوران Mugham Club، رستوران سماق و … از دیگر رستوران های پیشنهادی نیم فاصله به شما هستند.

رستوران دلمه

راهنمای خرید در شهر باکو

در شهر باکو کلی چیزهای جذاب و هیجان انگیز برای خرید خواهید دید! بنابراین نگران خرید سوغات برای بستگان و دوستانتان نباشید. بازارهای محلی و مراکز خرید زیادی در شهر وجود دارند که می توانید به آن ها مراجعه کنید. در این بخش از مطلب راهنمای سفر به باکو قصد داریم تا چند مورد از این مراکز را برای شما عزیزان و همراهان نیم فاصله معرفی کنیم:

 • مرکز خرید ۲۸ | Mall 28

مجتمعی بزرگ و مدرن و یکی از معروف ترین مراکز خرید و تفریح شهر باکو در آذربایجان

آدرس: جمهوری آذربایجان – باکو Fuzuli St، Baku، Azerbaijan

 • بلوار پارک | Park Bulvar

مرکز خرید تازه تاسیس و شیک که در همسایگی ریای خزر قرار دارد و گردشگران زیادی به آن سر می زنند.

آدرس: جمهوری آذربایجان – باکو Neftçilər Prospekti، Bakı، Azerbaijan

 • مترو پارک | MetroPark

مرکز خریدی کامل و شیک که بیشتر برندهای معتبر جهانی در آن شعبه دارند.

 • پورت باکو | Port Baku

مرکز خریدی بزرگ و مردن که در سال ۲۰۱۴ احداث شده و طبقه بالای آن فودکورت است.

راهنمای خرید در شهر باکو

جذاب ترین جشنواره های باکو

با راهنمای سفر به باکو همراه باشید تا چند مورد از جشنواره های این شهر را معرفی کنیم.

 • جشن بزرگ نوروز
 • جشنواره بین المللی موسیقی جاز (هر سال در ماه اکتبر)
 • اعیاد اسلامی (عید قربان و عید فطر)
 • جشن روز استقلال آذربایجان (۲۸ ماه می هر سال)

نکات مهم سفر به باکو

 • برای دسترسی به اینترنت می توانید سیم کارت کشور آذربایجان را تهیه کنید. مهم ترین اپراتور این کشور آذرسل (Azercell) نام دارد. باکوسِل (Bakcell) و آذِرفون (Azerfon) هم اپراتوراهای دیگری هستند که می توانید تهیه کنید.
 • آیا باکو امن است؟! این سوالی است که شاید قبل از سفر به این کشور از خودتان بپرسید. پاسخ این سوال ساده است: بله! اما به خاطر داشته باشید که در سفر به هر مقصدی نباید به راحتی به هرکسی اعتماد کنید و حتما از وسایل ارزشمنتان به خوبی مراقبت کنید.
 • چه ارزی با خود ببرم؟! پاسخ: بهتر است با خودتان دلار ببرید و در صرافی های شهر باکو آن را به منات تبدیل کنید.

از اینکه مطلب راهنمای سفر به باکو را مطالعه کردید از شما سپاسگزاریم. امیدواریم که این مقاله برایتان مفید باشد و سفر خوبی در پیش داشته باشید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *