چرا مردها سرد می شوند؟

برای بسیاری از ما زن ها پیش آمده دقیقا زمانی که فکر می کردیم روابط ما بسیار عالی است و مردی که با ما در رابطه است عاشق و شیفته ماست به یکباره تمام احساس او نسبت به ما روبه سردی و بی تفاوتی می رود. شاید بتوان گفت که این موضوع بدترین چیزی است که یک زن در روابطش تجربه خواهد کرد. روبرو شدن با این شرایط هزارن فکر و خیال را به ذهن شما دعوت می کند که تعدادی از آن ها تن شما را می لرزانند اما در دنیای واقعی اصلی وجود ندارند و شما باید به جای فکر کردن به آن ها به دنبال راه حل های درست باشید. ما در این مطلب از نیم فاصله به شما توضیح می دهیم چرا مردها سرد می شوند و راه حل این مشکل چیست؟

عکس العمل یک زن در ادامه رابطه نقش بسیار مهمی دارد. شما با پیش آمدن این شرایط نباید ناامید شوید، گریه کنید و افسرده شوید، چون با تنش و روحیه خراب نمی توانید شرایط را درست کنید. بهترین تصمیم این است که ابتدا به طور دقیق رابطه خود را ارزیابی کنید سپس در پی یافتن راه حل مناسب باشید.

چرا مردها سرد می شوند؟

دلایل سرد شدن مردها در رابطه عاطفی

اولین دلیلی که باعث سردی در مردان می شود احترام نگذاشتن به او و نادیده گرفتن تلاش و ویژگی های مثبت اوست. گاهی ما خانوم ها با سر زدن یک اشتباه از طرف مقابل خود دست به سرزنش کردن او می زنیم و سعی می کنیم او را تغییر دهیم. اما باید بدانیم که تمامی آدم ها دارای خصوصیات مثبت و منفی هستند و ما با پذیرش تمام آن ها وارد رابطه می شویم. سرزنش و انتقاد کردن از یک مرد اولین چیزی است که باعث خواهد از شما فاصله بگیرد و سرد شود.

عده ای از ما خانوم ها تنها در اوایل رابطه درتلاش هستیم تا ایده آل به نظر برسیم. بعد از آن به اصلاح خود را رها می کنیم، دیگر به نوع پوشش و مراقبت از رابطه خود اهمیتی نمی دهیم. اینجاست که شما اگر بهترین مرد و رابطه ام داشته باشید اگر رسیدگی به او را از یاد ببرید قطعا سریع تر از آنچه که فک کنید نابود خواهد شد. شما باید سعی کنید پس از ازدواج و ادامه رابطه نیز همچنان مانند روزهای اول به ظاهر خود رسیدگی کنید و به دنبال راه های برای بهتر کردن رابطه خود باشید.

وابستگی بیش از حد زن ها! یکی از پاسخ ها برای اینکه چرا مردها سرد می شوند ، وابستگی بیش از حد زن ها به مردهای خود از عواملی برای فراری دادن مردها می باشد. شما باید بدانید که مرد شما به حریم شخصی نیاز دارد. او می خواهد زمانی را تنها سپری می کند. شما نیز سعی کنید تفریح و کارهای را در برنامه زندگی خود قرار دهید. اگر شما در زندگی تان تنها مرد خود را الویت قرار دهید خیلی زود او را از دست خواهید داد.

اگر رفتار اشتباهی از او شما سر نزده است این احتمال هم وجود دارد که آقا درگیر استرس و مشغله‌های کاری خود است و این موضوع باعث شده تا از شما فاصله بگیرد. در این زمان شما نباید به او اصرار کنید که علت سرد شدن خودش را به شما بگوید. ابتدا به او کمی فرصت دهید تا خودش دوباره به سمت شما برگردد. اما اگر این موضوع طولانی شد با او صحبت کنید و سعی کنید که در حل کردن مشکلات در کنار او باشید.

سرد شدن مردان

نشانه های عدم علاقه مرد به زن

چرا مردها سرد می شوند و چرا کم کم بی احساس می‌شوند؟ این سوالی است که ذهن بسیاری از خانوم ها را به خود مشغول کرده است. عدم علاقه می‌تواند اتفاق بسیار تلخی برای ما خانوم ها باشد. در ابتدا با خود فکر می‌کنیم که شاید داریم اشتباه می‌کنیم و به دنبال نشانه‌های می‌گردیم که به ما نشان دهند طرف مقابل همچنان به ما علاقه‌مند است. اما کم کم نا امید می‌شویم.

در اکثر اوقات اگر علاقه‌ای وجود داشته باشد بی خیال نخواهیم شد، به دنبال راه حل‌های می‌گردیم که دوباره حرارت را به رابطه برگرداند. اولین قدم اما این است که ببینم آیا او واقعاً علاقه خود را نسبت به ما از دست داده است؟ در نیم فاصله ما به شما روش‌هایی را خواهیم گفت که متوجه شوید آیا او واقعاً دیگر شما را دوست ندارد یا خیالاتی شده‌اید؟

در اوایل رابطه شما هرگز از وقت گذراندن با یکدیگر خسته نمی شدید اما اکنون ممکن است ناگهان او برای مدت زمان طولانی ناپدید شود و حتی ارتباط تلفنی با شما برقرار نکند. اگر در روزهای اولیه رابطه خود شما برنامه های مشخصی برای آخر هفته یا تعطیلات داشتید اما اکنون او از این کار امتناع می کند و بهانه می اورد و اگر او ارتباط تلفنی با شما را محدود کرده است. اکثر اوقات پاسخ تلفن شما را نمی دهد، او دیگر علاقه ای به گذراندن زمان با شما ندارد و این یعنی شما را مانند گذشته ها دوست ندارد. نشانه بعدی این است که او دیگر کارهایی که شما را خوشحال می کند را انجام نمی دهد. اگر او در اوایل رابطه برای شما کادوهای کوچک می خرد، سعی می کرد لبخند را به لب های شما بیاورد و برای رابطه شما فداکاری می کرد اما اکنون او یک مرد خودخواه است و به شما اهمیتی نمی دهد پس او علاقه خود را نسبت به شما از دست داده است.
اگر مرد شما به جای اینکه به دنبال پیدا کردن راه حل برای مشکلات باشد به دنبال بهانه است تا فرار کند پس او دیگر علاقه چندانی به درست شدن این رابطه ندارد. اگر شما در گذشته با یکدیگر زیاد جر و بحث می کردید اما بعد بلافاصله با یکدیگر آشتی می کردید اکنون اما کاری با یکدیگر ندارید و یا اینکه ناگهان وارد دعواهای بزرگی می شوید که تا چند روز بعدش حتی با یکدیگر صحبت نمی کنید پس میشود گفت که دیگر از عشق خبری نیست.

بی علاقگی مرد به زن

او نسبت به شما بی احترامی می کند و رفتارهایی که قبلا برای او بسیار دوست داشتنی و جذاب بودند اکنون نفرت انگیز شده اند. دائما شما را با زن های دیگر مقایسه می کند و شما هرآن در انتظار دیدن خشم و عصبیانتش نسبت به خود هستید پس می شود گفت که دیگر در قلب او جایی ندارید.

اگر او علاقه زیادی به برقراری تماس تلفنی با شما ندارد اما زمانی که پیش شماست مدام در حال ارتباط برقرار کردن با تلفن خود است و مرتبا از آن محافظت می کند شاید این احتمال وجود دارد که او با زنی دیگر وارد یک رابطه شده است.

اگر این نشانه ها را دیدید فکر نکنید دنیا به آخر رسیده است. تعدادی زیادی از زوج ها به این موضوع دچار خواهند شد و در رابطه دو نفره همیشه همه چیز خیلی عالی پیش نخواهد رفت. مهم ترین چیزی که ابتدا باید رعایت کنید حفظ خونسردی خود است.

کار بعدی که باید کنید از دور به این رابطه نگاه کنید. می دانیم کار سختی است، احساسات پیچیده و البته خیلی هم قوی هستند! احساس کنار گذاشته شدن به همان اندازه احساس عشق و دوست داشتن می تواند زورش به دل ما برسد و حسابی ما را آزار دهد.

از دور به رابطه نگاه کنید، آیا رفتارهایی که با شما می شود حق شماست؟ آیا این یک رابطه نزدیک به ایده آل است؟ چقدر از این رابطه می گذرد؟ با خودمان درباره این رابطه چند چند هستیم؟ گاهی برخی از ما برای روابطی دست و پا می زنیم که در واقعیت ارزش این را ندارند. پس در ابتدا واقع بینانه به رابطه نگاه کنید. در این شرایط اغلب زنان روزهای خوب را به یاد می آورند و رفتارهای نادرستی که مرد با آنها می کند را فراموش می کنند. سعی کنید منطقی همه چیز را به یاد آورید. شاید این سرد شدن طرف شما به صلاح خود واقعی شماست!

مشکلات زناشویی

اما اگر با فکر و مشورت و منطقی نگاه کردن به این نتیجه رسیدید که برای این رابطه باید تلاش کنید، پیشنهاد می کنیم وقتی مرد از شما فاصله گرفت از تماس های مکرر و فرستادن پیام  و رفتارهای هیجانی خودداری کنید. این کار به سرد شدن مردان خواهد افزود.

به خودتان مسلط باشید، مردها گاهی به غار تنهایی خودشان پناه می برند. اجازه بدهید او خودش برای مدتی با خودش تنها باشد. شاید در واقعیت سرد نشده است.

بعد از مدتی می توانید از او برای یک قرار ملاقات درخواست کنید. ایرادی ندارد شما به عنوان یک زن چنین درخواستی کنید و لطفا کلیشه های ذهنی که می گوید زن نباید چنین درخواستی کند را دور بریزید. به یاد بیاورید شما می خواهید شرایط را بهتر کنید و این یکی از راه حل های شماست. ممکن است احساس کنید غرور شما جریحه دار شده اما اگر فکر می کنید این رابطه ارزش تلاش کردن را دارد بیخیال این افکار شوید.

روز ملاقات آرام و خونسرد باشید، دنیا که به آخر نرسیده! با او خوش رفتار باشید و در عین حال حد و اندازه رفتارهای خود را بشناسید. سعی کنید روی خودتان کار کنید و از گریه کردن، عصبانی شدن، خشمگین شدن و از همه مهم تر تیکه و متلک انداختن و سرزنش کردن جدا خودداری کنید. مردها از این رفتارها خوششان نمی آید و یادتان باشد با هر کدام از این رفتارها می توانید این قرار ملاقات را خراب و تلخ کنید! با آرامش با او شروع به صحبت کنید و به او بگویید که مشخصا این مدت از شما فاصله گرفته و دوست دارید دلیل این موضوع و اشتیاقتان به درست شدن شرایط را بگویید.

جوری صحبت نکنید که او حالت تدافعی و ترس بگیرد. به او بگویید که این رابطه برای شما ارزشمند است و برای حال خوب این رابطه تلاش می کنید. سعی کنید این قرار ملاقات برای هر دوی شما روشن باشد و مانند دو دوست باهم صحبت کنید.

این ملاقات می تواند چیزهای زیادی را برای شما و او مشخص کند.

دلایل سرد شدن شوهر

چرا مردها خیانت می کنند؟

این روزها خیانت کردن در همه جای دنیا رواج پیدا کرده است. اگر به دنبال پاسخ این سوال هستید که چرا مردها سرد می شوند، باید بگوییم خیانت یکی از دلایل آن است.  مردها عموما بیشتر به سمت خیانت گرایش پیدا می کنند. در کشور ما نیز هر روزه این موضوع بیشتر از پیش در حال افزایش است. بسیار پیش آمده که فکر کنیم دو نفر در کنار یکدیگر بسیار خوشبخت هستند اما به طور ناگهانی خبر جدایی آن ها به گوش ما رسیده است.امادلایل خیانت مردان چیست؟ اگر شما در دسته خانوم هایی قرار دارید که مورد خیانت همسر خود قرار گرفته اید یا اینکه به همسر خود مشکوک هستید در ادامه با نیم فاصله همراه باشید.

اولین دلیلی که ممکن مردها را به فکر خیانت کردن بیندازد انتقام گرفتن از همسر خود است. ممکن است شما رفتاری را با مرد غریبه یا حتی یکی از اقوام و نزدیکان داشته باشید که موجب ناراحتی و عصبانیت شوهر شما شود و او در نتیجه بخواهد که برای انتقام از شما با خانومی دیگر وارد رابطه شود. اگر به فکر پاسخگویی به ایو سوال هستید که چرا مردها سرد می شوند ، این مورد را نیز در نظر داشته باشید

دومین دلیل وقت نگذراندن کافی در کنار همسر خود است. بسیاری از خانوم ها بیشتر وقت خود را صرف دوست، فرزندان، کار و خانواده  خود می کنند و پس از مدتی چندان علاقمند نیستند که با همسر خود به تفریح و مسافرت کردن بپردازند در اینجاست که مرد سرد می شوند و به سمت زن های دیگر که به او به اندازه کافی توجه می نمایند گرایش پیدا می کند.

سومین دلیل به خاطر وجود نداشتن رابطه عاشقانه میان زوج‌ها شکل می‌گیرد. متاسفانه روبه روز بر تعداد زوج‌هایی که وقت زیادی را به دعوا و کشمکش می‌گذرانند افزوده می‌شود این موضوع باعث خواهد شد تا آن‌ها از یکدیگر فاصله بگیرند پس طبیعی است که آدم‌هایی دیگری را وارد زندگی خود کنند.

چرا مردها خیانت می کنند

چهارمین دلیل بی توجهی کردن خانوم نسبت به رابطه زناشویی می‌باشد و یکی از مهم ترین پاسخ ها برای این سوال است که چرا مردها سرد می شوند . رابطه زناشویی نقش بسیار مهمی را در استحکام یک رابطه ایفا خواهد کرد. زن و مردها همواره باید در تلاش باشند که مهارت کافی در این زمینه را یاد بگیرند و اجرا کنند. عدم آگاهی در این باره باعث خواهد شد تا طرف مقابل اشتیاق خود برای برقراری رابطه را از دست بدهد. بنابراین کمبودی در او ایجاد خواهد شد که برای رفع آن به سمت افرادی دیگر می‌رود و سعی می‌کند این خلاء را با آن‌ها پر کند.

گاها نیز مردها خیانت می‌کنند تا به شما نشان دهند خوشحال نیستند و می‌خواهند در مرکز توجه شما قرار بگیرند یا ممکن است شما دائما او را محکوم به خیانت کردن کنید و او این‌گونه به خودش اجازه دهد که دست به خیانت بزند. مواظب باشید اگر شما به همسر خود احساس خوبی ندهید و قدران خوبی‌های او نباشید در حقیقت  دارید او را به سمت زن‌های دیگر هول می‌دهید.

بسیاری از خانوم ها از ما می‌پرسند چه کنیم که مردها خیانت نکنند؟ شما در حقیقت با رعایت کردن نکاتی که در بالا عنوان کردیم و ایجاد حس عشق و احترام میان خود و همسرتان احتمال خیانت را بسیار کاهش خواهید داد. البته باید این نکته را نیز افزود که عده‌ای بسیار کمی از آقایان بی هیچ دلیل و فقط از روی حس تنوع طلبی دست به خیانت خواهند زد که بهترین کار برای مقابله با این موضوع مراجعه کردن به روانشناس می‌باشد.

نشانه های خیانت در مردان چیست؟

نمی توان به صورت قطعی از نشانه های خیانت صحبت کرد، چرا که بسیاری از آنها واقعی نیستند و تنها زاده فکر و خیال زنان می باشند. به هر حال خیانت یکی از دلایلی است که می توان گفت چرا مردها سرد می شوند . اما می توان حدس هایی در این باره زد.

اولین نشانه برای اینکه یک مرد در حال خیانت است کم شدن میل جنسی اوست. اگر مردی بدون هیچ دلیل روانی و یا جسمی نسبت به رابطه جنسی با شما از خود سردی نشان داد. می توانید آن را نشانه ای بر خیانت بدانید البته این فقط یک نشانه است.

اگر احساس کردید همسرتان چیزی را از شما مخفی می کند. تلفن و پیامک های آن مشکوک است و زمان رفت و آمد او مانند گذشته نیست و برای دیر آمدن بهانه های مختلفی دارد شما حق دارید که به او شک کنید.

پیدا شدن ناگهانی بیماری هایی مانند زگیل و تبخال تناسلی می تواند به صورت غیر مستقیم خبر یک خیانت را به شما دهد. البته شما باید این موضوع را نیز در نظر داشته باشید که ممکن است همسر شما از قبل از شما به این بیماری مبتلا بوده و اکنون بدون اینکه خیانتی صورت بگیرد دوباره سرو کله آن پیداشده است.

اگر طرف مقابل شما بیش از حد و بسیار بیش تر از گذشته به ظاهر خود اهمیت می دهد و بسیار پر انرژی و شاداب است. این امکان وجود خواهد داشت که به تازگی زنی وارد زندگی او شده است. شروع یک رابطه جدید گاها برای مردها انرژی بخش  می باشد و به آن ها احساس قدرت و شادابی می دهد.

نشانه های خیانت

چطور خیانت طرفمان را ببخشیم؟

سوالی که برای اکثر خانوم هایی که مورد خیانت قرار می گیرند پیش می آید از این قرار است که با مرد خیانتکار چه کنیم؟ یا اصلا می شود اعتماد از دست رفته را دوباره بدست آورد؟آیا می توانم همسرم را ببخشم ؟نیم خط در ادامه به این سوال های شما پاسخ خواهد داد.

شما برای تصمیم گیری نیاز به زمان دارید، پس سریعا تصمیم به جدایی نگیرید. مدتی صبر کنید تمامی عوامل را ارزیابی کنید به دنبال علتی که منجر به خیانت شده و روش هایی که مانع از تکرار این اتفاق میشود باشید. دقت کنید که طلاق و جدایی باید آخرین گزینه پیش روی شما باشد. اگر فرد شما تصمیم به تغییر کردن نداشت و همچنان به خیانت و دروغ ادامه داد آنگاه شما می توانید به پایان دادن به رابطه خود فکر کنید.

به خانواده دوستان و افراد دیگر نگویید که همسر شما یک خیانت کار است. برای حریم شخصی خود و همسرتان ارزش قائل شوید. اجازه ندهید که دیگران به دید بدی به اشتباهات همسر شما نگاه کنند. همچنین اگر شما در هنگام عصبانیت مو به موی مشکلات دو نفره خود را برای نزدیکانتان تعریف کنید این احتمال وجود خواهد داشت که آن ها بعدا شما را مورد سرزنش قرار دهند و اگر شما بخواهید به رابطه ادامه دهید این موضوع فقط باعث بدتر کردن اوضاع خواهد شد.

طوری رفتار نکنید که انگار هیچ اتفاقی نیفتاده است. اگر این قضیه را انکار کنید هم خودتان آسیب های روحی جدی را خواهید داد هم همسرتان را تشویق می کنید که به خیانت خود ادامه دهد. اینکه شما تا مدت زمانی عصبانی، ناراحت و حتی افسرده باشید دور از تصور نیست. شما تا مدتی باید با خود تنها باشید و تمامی افکاری را که با این اتفاق در ذهن شما شکل گرفته است را به روی کاغذ بنویسید و از ذهن خود خارج کنید.

چرا مردها خیانت می کنند

اصلا کاری درستی نیست که با فردی که همسرتان ارتباط داشته وارد بحث و دعوا شوید. این کار هیچ کمکی به شما نمی کند و تنها باعث پایین آمدن وجهه شما خواهد شد. طبیعی است که شما تمایل به ارتباط برقرار کردن با آن فرد داشته باشید اما این کار اصلا درست نیست و می تواند عواقب خیلی بدی را برای شما رقم بزند.

پس از اینکه زمانی از این اتفاق سپری شد با همسر خود در این مورد به گفتگو بپردازید. سوال هایی که ذهن شما را مشغول کرده و علت اینکار را از او جویا شوید. سپس با یکدیگر به دنبال راه حل هایی برای بهتر شدن روابط خود و تکرار نشدن این موضوع باشید. گاها شما نیز می توانید از روانشناس در حل این موضوع کمک بگیرید. برای افرادی که خشم آن ها به قدری زیاد است که قدرت فکر کردن را از آن ها می گیرد مراجعه به روانشناس بیشتر توصیه می شود.

بی شک برای ببخشش شما به یک مشاوره نیاز دارید. ممکن است جلسات مشاوره شما چندین جلسه فردی و یا با شریکتان باشید.

پس از اینکه هر دو طرف تصمیم گرفتند روابط خود را التیام ببخشند بزرگترین اشتباهی که می توانید انجام دهید سرزنش کردن همسرتان است. اینکه با پیش آمدن هر مسئله کوچکی دوباره آن خاطرات را یادآوری کنید اصلا کار درستی نیست. شما بعد از حل کردن این موضوع باید سعی کنید که این موضوع را فراموش کنید و اصلا دوباره آن را بازگو نکنید.

شما باید بدانید که خیانت کردن کار بسیار آسانی است و هرکسی می تواند آن را انجام  دهد. اما حفظ رابطه در شرایط مختلف و به اصلاح بالا و پایین زندگی کار بسیاری دشواری است و هر کسی از عهده ی آن بر نخواهد آمد. مشکلات برای هر رابطه پیش خواهد آمد و صبوری شما در حل کردن آن ها  از اهمیت بسیاری برخوردار است. سعی کنید بعد از پشت سر گذاشتن بحران های رابطه دونفره به یکدیگر اعتماد کنید و اشتباهات خود را تکرار نکنید. با این حال، دلایل مطرح شده برای اینکه چرا مردها سرد می شوند را همیشه جدی بگیرید و سعی کنید از ایجاد این شرایط اجتناب کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *