۱۰ نکته مفید طراحی داخلی؛ جزء به جزء

برای تداوم در زیبایی محیط، محصولات با کیفیت بالا و جزئیات زیاد تهیه کنید. جزئیات جزئیات و جزئیات. اگر می‌خواهید یک کل زیبا و بی‌نقص داشته باشید به جزئیات در طراحی داخلی خانه و محل کارتان بیشتر توجه کنید. چیزی که به شما طراوت می‌دهد نگاه کردن به ظرایف جهان اطراف است. ما در جزئیات زندگی می‌کنیم. جزء به جزء خانه شما باید متعلق به شما و هماهنگ باهم باشند. بسیاری از چیزهای اطرافتان را کم کم در طول زمان می خرید که حجم زیادی را در مقابل چشمانتان می‌سازند. توجه کنید که محیط زندگیتان را با چه چیزهایی پر می‌کنید.

طراحی داخلی جزء به جزء

فرش

وقتی فرش دارید نیازی به مبلمان احساس نمی‌شود و برای بهبود طراحی داخلی عالی است. به جای خرید مبلمان گران در ایران انتخاب بهتری دارید. فرش دستباف علاوه بر عمر بی‌پایان چیزی است که همیشه باارزش می‌ماند. رنگ و بوی یک فرش دستباف ایرانی همان چیزی است که به خانه ایرانی هویت می‌دهد. نقوش و رنگ‌ها و حسی که یک فرش دستباف ایرانی به خانه ما می‌آورد جای خالی گچ‌بری، آیینه‌کاری و پنجره‌های رنگی و منبت‌های دستی را در خانه‌های بی‌فروغ مدرن پر می‌کند و رفلکسی از آن‌ها را مثل تاریخ کهن معماری ایران به خانه می‌آورد.

اگر فرش را به‌جای مبل برگزیدید به ارتفاع و تناسب دیگر اجزای خانه دقت کنید. برای نگاه کردن به تلویزیون روی فرش نیازی به میز تلویزیون نیست. قاب‌های دیواری را می‌توانید در ارتفاع نزدیک‌تری به فرش نصب کنید و در کنار فرش هیچ محدودیت رنگ و فرم ندارید.با کوسن‌های چهل‌تکه و پارچه‌های قدیمی خانه را دیزاین کنید.

طراحی داخلی با فرش

مبل

خرید مبلمان نو معمولاً هزینه زیادی دارد ولی وقتی می‌خواهید این کار را بکنید چیزی بخرید که باکیفیت و ماندگار باشد.  هنگامی که مبلمان کلاسیک دارید گزینه هایتان برای آرایه خانه بی پایان خواهد بود و در زمان تغییر فصول می‌توانید به‌راحتی رنگ و بوی زندگی را تازه کنید. دومین نکته مهم در انتخاب مبل رنگ آن است. رنگ‌های بی حال انتخاب کنید تا برای همراهی دیگر عناصر طراحی داخلی انتخاب‌های بیشتری داشته باشید.

نورپردازی و انتخاب نور در طراحی داخلی

نورپردازی و انتخاب نور در طراحی داخلی

روشنایی سقفی در اکثر خانه‌ها استانداردشده است ولی مناسب نیست. روشنایی خشن و از بالا به پایین با نصب یک لامپ سقفی و حباب را انتخاب نکنید. امروزه می‌توانید نور را در هرجایی که بهتر است قرار دهید و از منابع بیشتری استفاده کنید. پریزهای برق در همه اتاق‌ها موجود است پس چراغ‌های پایه‌دار و پرتابل مدرن انتخاب کنید و از یکنواختی و تکرار در محیط بپرهیزید.

تزئینات سنتی در طراحی داخلی

تزئینات سنتی

آیینه‌ها و مصنوعات شیشه ‌ای برای طراحی داخلی و پر کردن فضای خالی اتاق‌ها عالی هستند و عمق بیشتری به دیوارهای تخت می‌دهند. نور را چند برابر می‌کنند و در برای ساخت هنری نیز کاربرد دارند. آیینه‌های شکسته را می‌توان برای ساخت قاب عکس یا شمع استفاده کرد.برای پنجره‌های بی‌رنگ و روی جدید یک قاب مشبک بسازید. برای این کار می‌توانید روی یک توری پارچه ای، مثلث‌هایی از طلق رنگی بریده و بچسبانید یا اگر حوصله دارید نقوش ایرانی را نیز به آن اضافه کنید تا نور روز را با زیباترین بازتاب روی فرش و دیوارها داشته باشید.

در طراحی داخلی خلاق باشید

خلاق باشید

برای تبدیل دیوارها به یک محل کاربردی بیشتر فکر کنید. طراحی داخلی موثر علاوه بر هزینه به ایده احتیاج دارید. از دور ریختنی‌های کاغذی و شیشه ای میتوانید چیزهایی بهتری بسازید. با صرف کمی پول کاری را برای برطرف کردن نیاز در خانه انجام دهید. مطمئن باشید که خلاقیت شما را رها نمی‌کند.

طراحی داخلی حرفه ای

از سازندگان حرفه‌ای کمک بگیرید

برای ساخت یک کنسول یا کتابخانه دیواری از یک دکوراتور کمک بگیرید. بعضی چیزها را  آماده نخرید ولی نگران هزینه نباشید. اگر طرح مورد نظرتان را انتخاب کنید کارتان با سهولت انجام می‌شود. امروزه بسیاری از افراد در انتخاب مصنوعات چوبی دچار سردرگمی هستند. برای علاقمندان به طراحی داخلی این مطلب را با تأکید بر سهولت و کیفیت تهیه کردیم.

در انتخاب کفپوش نیز چند چیز را رعایت کنید. کفپوش های سخت، برای نظافت آسان‌تر هستند ولی فضای سردی دارند. معمولاً کفپوش نرم برای خانواده معنای بیشتری دارد. انگشتان پا روی کاشی و چوب زیاد راحت نیستند. شاید دوست داشته باشید کفش‌هایتان را دربیاورید و پاهای خود را درون فرش کرکدار که با آفتاب ظهر گرم شده است غرق کنید.

بازیافت طراحی داخلی شمع چوب

آرایه با عطر و بو

عطر و بو به خاطرات گره‌ خورده‌اند و می‌توانند محرک قدرتمندی برای حفظ روحیه شما باشند. دیفیوزهای مدرن زیبا متناسب با عناصر طراحی داخلی تولید می‌شوند و انواع سنتی آن‌ها نیز وجود دارند. تنوع شمع های عطری و عودهای بدبو به ذلیل علاقه انسان به بوی خوش و تأثیر خاص بو در حال و هوای ما است. عطر اسپند و عود طبیعی و کندر حس بهتری را ایجاد می‌کنند. رایحه‌های دیگر را تجربه کنید و نظرتان را به نیم‌فاصله بگویید.

طراحی داخلی کاغذ دیواری

کاغذ دیواری

برای طراحی داخلی به‌جای رنگ از کاغذدیواری استفاده کنید. مخلوط کردن بافت و الگو محیطی گرم و غنی را به وجود می‌آورد. کاغذدیواری دارای بافت و الگوست. معمولاً هر رول کاغذدیواری حاوی ۱۰ متر نوار کاغذی است  به عرض ۴۵ یا ۵۰ سانتیمتر  تقریباً معادل ۵ مترمربع. پس برای هر ۵ مترمربع دیوار یک رول کاغذدیواری احتیاج دارید. طاقه‌های موکت با عرض ۳ تا ۵ متر به فروش می‌رسند که هر متر از آن‌ها ۳ تا ۵ مترمربع را می‌پوشانند. در خرید کاغذدیواری مراقب باشید که خشک و شکننده نباشند.

کاغذدیواری در طرح‌های متنوع است و کار با آن از رنگ بسیار آسان‌تر و سریع‌تر است. با مراجعه  به خیابان پالیزی نزدیک پل سیدخندان تهران یکی از مراکز تهیه و پخش کاغذدیواری تهران را می‌توانید ببینید. در این خیابان انواع پارکت، موکت،کرکره، میز و صندلی اداری و یراق مورد نیازتان را پیدا می‌کنید.

فضای مطالعه طراحی کنید

فضای مطالعه فراهم کنید

قسمتی از خانه را برای تمدد اعصاب دیزاین کنید. محلی را در خانه انتخاب کنید که دور از پنجره‌های رو به خیابان باشد و نزدیک تلویزیون نیز نباشد. این قسمت برای مطالعه نیز مناسب است. تعدادی کوسن و یک میز تحریر در این محل قرار دهید. با استفاده از اصول طراحی داخلی که اشاره شد این کار را انجام دهید. چیزهایی که امروز آن‌ها را مهمات طراحی داخلی می‌دانید تا چند سال پیش وجود نداشتند و در آینده هم تغییر خواهند کرد، خودتان باشید و اسیر تبلیغات نشوید. ساختمان کاربردی وسیع‌تر از یک تصویر اینستاگرامی دارد و می‌تواند آرامش و امنیت و رفاه شما را تأمین کند و می‌تواند.


لطفاً بخوانید:

بهترین سریال‌های جهان که باید ببینید!

جادوی ۳ چیست؟


نیم‌فاصله بی‌صبرانه منتظر بازدید شما از این صفحه و پیام‌های شماست.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *