۸ روش عالی برای از بین بردن لکه جوهر از روی لباس

افتادن لکه جوهر بر روی لباس های شما خصوصا اگر از  لباس های مورد علاقه و دوست داشتنی شما محسوب شود باعث خواهد شد تا وحشت بر جانتان بیافتد و لحظه ای فکر از دست دادنش از ذهنتان عبور کند. اما باید بدانید که با استفاده از چند روش ساده می توانید خودتان را از این کابوس تلخ دور سازید، پس از اگر می خواهید که با این روش های از بین بردن لکه جوهر از روی لباس آشنا شوید در ادامه ما در نیم فاصله دنبال کنید..

از بین بردن لکه جوهر از روی لباس

۱- آب و مایع لباس شویی، ساده ترین راه حل ممکن

برای از بین بردن لکه جوهر از روی لباس می توانید از محلول آب و مایع لباس شویی استفاده کنید. این روش بسیار ساده بوده و به شما کمک خواهد کرد تا جوهر را از روی لباستان پاک کنید..

برای این منظور بهتر است ابتدا لباس لکه دار را درون یک پارچه یا حوله بپیچید و سپس آن را درون محلول آب و مایع لباس شویی قرار دهید؛ سپس مقداری آب بروی آن بریزید و باز هم پارچه ای دیگر فشار دهید. به این ترتیب این کار را چندین بار انجام دهید.

سپس لباس را با آبی که بالاترین درجه داغی را دارد بشویید و مطمئن باشید که نه بافت های لباس شما آسیب خواهند دید و نه اثری از لکه می ماند. به خاطر داشته باشید در صورتی که لکه جوهر بر روی پارچه شما خشک گردد، پاک کردن آن غیر ممکن خواهد بود.

آب و مایع لباس شویی، ساده ترین راه حل ممکن

۲- الکل، بهترین روش ممکن برای پاک کردن جوهر از لباس

الکل پزشکی از دیگر موادی است که می توان برای از بین بردن لکه جوهر از روی لباس از آن استفاده کرد. الکل موجب می گردد که لکه جوهر کم رنگ شود و شما مجددا بتوانید از آن لباس استفاده نمایید و چنانچه لباس شما سفید باشد چون می توانید از سفید کننده استفاده کنید کمک بزرگی برای شما محسوب می شود.

برای از بین بردن جوهر از روی لباس با استفاده از الکل ابتدا می بایست پارچه لکه دار را بر روی یک حوله قرار دهید و الکل را بر روی آن بریزید. چنانچه لکه روی لباس شما از نوع جوهر خودکار است در نهایت مقداری مایع لباس شویی را روی لباس ریخته و شست و شو دهید. تا جایی که امکان دارد آبی که استفاده می کنید گرم ترین دما را داشته باشد.

توجه داشته باشید که قبل از اینکه الکل را بر روی لباستان بریزی کمی از آن را بر روی گوشه ای از پارچه بریزید که تمام لباستان به یکباره خراب نشود.

الکل، بهترین روش ممکن برای پاک کردن جوهر از لباس

۳- لاک پاک کن، راهی برای از بین بردن لکه از روی لباس

برای از بین بردن لکه جوهر از روی لباس می توان از لاک پاک کن نیز استفاده نمود. به این صورت که ابتدا مانند الکل محل جوهر را به خوبی خیس نموده و آن را درون حوله قرار دهید و در نهایت پارچه را کاملا سشت و شو دهید.

نکته ضروری این است که قبل از این که پد لاک پاک کن را  استفاده کنیذ در گوشه ای از لباس آن را مورد آزمایش قرار دهید.

لاک پاک کن، راهی برای از بین بردن لکه از روی لباس

۴- اسپری مو، روشی بسیار قدرتمند برای پاک کردن لکه لباس ها

اسپری مو نیز بسیار قدرتمند بوده و برای از بین بردن لکه های دائم مناسب است. برای از بین بردن لکه جوهر از روی لباس ابتدا پارچه را با اسپری که مقدار زیادی الکل دارد خیس نموده و یک پارچه خشک را بر روی قسمتی جوهری شده نیز قرار دهید. در آخر لباس را به روش معمولی شست و شو دهید.

اسپری مو، روشی بسیار قدرتمند برای پاک کردن لکه لباس ها

۵- از بین بردن لکه جوهر از روی لباس با شیر

برای از بین لکه جوهر از روی لباس می توانید از شیر هم استفاده کنید هر چند شاید بسیار عجیب و غیر واقعی به نظر برسد. برای این کار لازم است پارچه را در شیر بخیسانید به طوری که شیر کاملا لباس شما را بپوشاند سپس اجازه دهید که یک شبانه روز در این شیر باقی بماند. سپس آن را از شیر بیرون آورده و شست و شوی معمولی دهید.

از بین بردن لکه جوهر از روی لباس با شیر

۶- نمک، آسان ترین روش از بین بردن لکه جوهر از روی لباس

یک راه دیگر برای از بین لکه جوهر از روی لباس استفاده از نمک است. البته این مورد بیشتر برای زمانی که لکه هنوز خشک نشده است کاربرد دارد. نمکدان را سریعا بردارید و بر روی محل لکه مقداری نمک بریزید به گونه ای که لکه پوشانده شود، سپس با یک حوله خیس به لباس ضرباتی وارد کنید. در نهایت نمک را کنار زده و چندین بار این کار را تکرار کنید تا لکه جوهر از روی لباس کاملا از بین برود.

نمک

۷- نشاسته ذرت و سرکه، از بهترین حلال ها برای از بین بردن لکه جوهر

برای از بین بردن لکه جوهر از روی لباس ابتدا لباس را به سرکه آغشته نمایید سپس آن را با نشاسته ذرت مخلوط کرده و خمیر حاصل را را در چند مرحله پس از این که لباس را با سرکه تمیز کردید بر روی لباس بمالید. در نهایت اجازه دهید لباس شما خشک گردد و آن را شست و شو دهید.

۸- از بین لکه جوهر از روی لباس به وسیله خمیر دندان

برای از بین بردن لکه جوهر از روی لباس به وسیله خمیر دندان ابتدا باید جنس پارچه را در نظر بگیرید و این که آیا خمیر دندان به پاک شدن پارچه کمک می کند یا خیر. ابتدا سطح لکه جوهر را به وسیله خمیر دندانی که غیر ژله ای باشد پوشانده و لباس را شست و شو دهید. این کار را چندین بار تکرار نمایید تا لکه از بین برود. شما می توانید به جای استفاده از خمیر دندان از رژ لب نیز به همین شیوه استفاده کنید.

از بین لکه جوهر از روی لباس به وسیله خمیر دندان

چطور لکه های قدیمی را از روی لباس پاک کنیم؟

افتادن لکه بر روی لباس اتفاقی است که شاید برای شما هم افتاده باشد و به خصوص برای لباس های رنگ روشن خطری جدی محسوب می گردد. اما برای از بین بردن لکه جوهر از روی لباس باید چه کرد؟

پرکربنات سدیم راهی برای از بین بردن یک لکه قدیمی

انواع محصولات با نام های سفید کننده اکسیژنه یا لکه بر اکسیژنه موجود است که می توانید برای از بین بردن لکه های طولانی از آن ها استفاده کنید. این محلول ها را می توانید در فروشگاه هایی که لوازم بهداشتی می فروشند تهیه نمایید. در هنگام خرید محلول مطمئن شوید که کربنات پتاسیم دارد. این محصول دارای انواع پودری و مایع است که نوع پودری آن کارایی بسیار بیشتری دارند و در پاک کردن لکه ها قدرت مندتر است.

چطور لکه جوهر را از روی لباس پاک کنیم

بهترین اقدام در هنگام ایجاد لکه بر روی وسایل

اولین اقدام در  هنگام افتادن لکه بر روی لباس شما این است که سریعا قبل از این که لکه خشک شود اقدام به رفع آن نمایید. علاوه بر روش های بالا استفاده از تافت، دوغ و یا محلول های گلیسرین و آمونیاک نیز برای از بین لکه جوهر بسیار کاربرد دارند. به این صورت که آن ها را بر روی لکه مالیده و در نهایت با آب و پودر شست و شو دهید.

اگر بر روی فرش شما لکه ای ایجاد شد می توانید برای پاک کردن آن از مقداری ماست استفاده کنید. به این صورت که بر روی لکه مورد نظر مقداری ماست بریزید اجازه دهید چند دقیقه بگذرد و سپس آن را با قاشق جمع کنید. این کار را چندین بار انجام دهید تا لکه به طور کامل از روی فرش شما پاک شود. یک نکته اساسی در تمام روش هایی که گفته شد و پاک کردن لکه این است که باید تمام تلاش خود را به کار گیرید تا لکه بر روی لباس پخش نشود.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *