همه چیز درباره همسر، زندگی شخصی و کاری نوید محمدزاده

نوید محمدزاده بازیگر سینما و تئاتر ایران است که فعالیت حرفه ای خود را از ۱۳۸۶ آغاز کرده و یکی از درخشان ترین هنرمندان حوزه سینمایی کشور محسوب می شود. بازیگر نقش اصلی فیلم عصبانی نیستم اهل ایلام بوده و متولد ۱۷ فروردین ۱۳۶۵ است.

محمدزاده دو بار به طور پیاپی موفق به دریافت سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش مکمل مرد در جشنواره فیلم فجر شده و همچنین توانسته تندیس بهترین بازیگر مرد جشن حافظ را از آن خود کند.

همه چیز درباره همسر و زندگی شخصی و کاری نوید محمدزاده

مختصری درباره فعالیت هنری محمدزاده در سینما و تئاتر

نوید محمدزاده در سال ۱۳۸۲ پس از آن که دیپلمش را گرفت به دلیل علاقه بسیاری که به حوزه هنر و بازیگری داشت اقدام به شرکت در کلاس های بازیگری موسسه هفت هنر کرج نمود که مدرسان آن موسسه افراد به نامی نظیر مهتاب نصیرپور، محمد یعقوبی، علی سلیمانی و امیر قنبری بودند. وی پس از آنکه آموزش های لازم را دریافت کرد اولین تجربه حرفه ای خودش را در فیلم «در میان ابرها» به کارگردانی روح الله حجازی در نقش مکمل مرد تجربه کرد.

پس از بازی در میان ابرها، به ترتیب در فیلم های سینمایی اندو، ناهید به کارگردانی آیدا کیخانی ایفای نقش نمود و در فیلم عصبانی نیست توانست عمده شهرت خودش رو به دلیل فیلم نامه ی جذابی که این فیلم داشت و همینطور بازی درخشان و عالی خودش بدست بیاورد.

پس از آن نوید در فیلم هایی نظیر لانتوری، ابد و یک روز، خشم و هیاهو، متری و شیش و نیم به اوج محبوبیت خود در نزد مردم و حوزه ی سینمای برسد.

به غیر از سینما نوید محمدزاده نقش های درخشانی هم در حوزه تئاتر ایفا کرده است. محمدزاده در سال ۸۷ با بازی در نمایش «ماه در آب» به نویسندگی فارس باقری به همکاری محمد کوروش اولین تجربه حرفه ای تئاتری خود را هم بدست آورد. این بازیگر توانمند ایرانی با بازی در این نمایش جایزه بازیگری مرد را در جشنواره استانی تهران دریافت نمود.

نوید محمدزاده

آیا نوید محمدزاده متاهل است؟

تاکنون در تاریخ ۱۳۹۸ خبری از ازدواج وی منتشر نشده و این بازیگر مطرح سینمای ایران مجرد است.

تعریف بازیگری از زبان نوید محمدزاده

نوید از جمله بازیگرانی هست که سعی دارد بسیار حرفه ای و هدفمند جلو برود. در مصاحبه هایی که از وی خوانده ایم چنین گفته است که:

من دوست دارم تجربه های جدید داشته باشم، اما با این که هر نقشی هم بخواهم بازی کنم کاملا مخالفم. به گفته ی وی «ببینید من چه بازیگری هستم! من رئال را بازی می کنم. کلاسیک را هم بازی می کنم.» نه من می گویم بازیگر باید خودش را بشناسد. وقتی آل پاچینو در تاجر ونیزی یک بازی کلاسیک می کند، آن را پاچینویی بازی می کند.خودش را به نقش تحمیل می کند.
به این صورت که بازی نباید به بازیگر تحمیل شود و بلکه وی باید آن نقش را با تمام وجودش احساس کند.
به عنوان یک تماشاگر اگر از کارگردانی کاری را ببینم که با تماشای آن خسته بشوم دوست ندارم که در کار او بازی کنم. زیرا نباید در کاری بروم که می دانم تماشاگر را اذیت می کند. تا جایی که خودم را می شناسم می دانم آدمِ چه کار هایی نیستم و آن ها را قبول نمی کنم.

بازیگری از زبان بازیگر نقش عصبانی نیستم

جوایز نوید محمدزاده

نوید محمدزاده بازیگر مطرح و درخشان سینما و تئاتر ایران جوایز بسیاری در سال های فعالیت حرفه ای خودش توانسته دریافت کند.

بازیگر فیلم عصبانی نیستم در سی و دومین دوره جشنواره فیلم فجر با کسب آرای داوران توانست به عنوان یکی از بهترین بازیگران نقش اول مرد برای کسب سیمرغ انتخاب شود. اما بنابر برخی از دلایل این فیلم (عصبانی نیستم) از دور مسابقه ها خارج شد و نوید در برنامه اینترنتی ۳۵ این موضوع را به عنوان یکی از تلخ ترین اتفاق های زندگی هنری اش مطرح کرد.

وی همچنین از رسانه‌هایی که فهرستی از برندگان را برای فشار به هیئت داوران داده بودند، گلایه کرد. با احتساب سیمرغ فیلم عصبانی نیستم، وی یکی از پرافتخارترین بازیگران سینمای ایران محسوب می‌شود.

نوید محمدزاده در سی و چهارمین جشنواره فیلم فجر برای بازی در فیلم «ابد و یک روز» توانست موفق به دریافت سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش مکمل مرد بشود و همچنین در شانزدهمین جشن دنیای تصویر هم موفق به دریافت تندیس زرین بهترین بازیگر نقش مکمل مرد شد.

محمدزاده همچنین در جشنواره بین المللی براتیسلاوا در سال ۲۰۱۵ هم موفق به دریافت جایزه بهترین بازیگر مرد در فیلم «ناهید» شد.

دریافت جوایز

نوید محمدزاده برای بازی در فیلم «بدون تاریخ بدون امضاء» موفق به دریافت جایزه بهترین بازیگر مرد بخش افق‌های جشنواره ونیز شد. علاوه بر این در سی و پنجمین جشنواره فیلم فجر وی نتوانت به سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش مکمل مرد را برای فیلم بدون تاریخ بدون امضاء دست یابد.

نوید محمدزاده موفق به دریافت جایزه بهترین بازیگر مرد در جشنواره فیلم ونیز برای فیلم«بدون تاریخ بدون امضا» نیز شد.

وی نیز در دوره جشن بزرگ سینمای ایران در بیستمین دوره از این جشن موفق به دریافت دیپلم افتخار شد و تندیس زرین بهترین بازیگر نقش مکمل مرد را برای بازی در فیلم «بدون تاریخ، بدون امضا» را نیز دریافت نماید.

وی در بیست و یکمین جشن سینمای ایران برنده ی تندیس بهترین بازیگر اول نقش مرد برای فیلم «سرخ‌پوست» شد.

 

اهدای جایزه سینمایی به بازماندگان زلزله کرمانشاه

در پی حادثه ای که بر اثر زلزله در کرمانشاه رخ داد، نوید محمدزاده جایزه ای که در کشور اسلواکی برای فیلم «بدون تاریخ، بدون امضا» به عنوان بهترین بازیگر مرد دریافت کرده بود را تقدیم به بازماندگان زلزله ۷.۳ ریشتری در کرمانشاه نمود.

اهدای جایزه به بازماندگان زلزله کرمانشاه

فیلم های سینمایی نوید محمدزاده

آندوبهروز قبادی در میان ابرهاروح الله حجازی ۱۳۸۷ لرزانندهٔ چربیمحمد شیروانی ۱۳۹۱
عصبانی نیستم رضا درمیشیان ۱۳۹۲ سیزده هومن سیدی ۱۳۹۲ ناهید آیدا پناهنده ۱۳۹۳
لانتوری رضا درمیشیان ۱۳۹۴ خشم و هیاهوهومن سیدی ۱۳۹۴ ابد و یک روزسعید روستایی ۱۳۹۴
بدون تاریخ بدون امضا وحید جلیلوند ۱۳۹۵ خفه گی فریدون جیرانی ۱۳۹۵ مغزهای کوچک زنگ زده هومن سیدی ۱۳۹۶
متری شش و نیم سعید روستایی ۱۳۹۷ سرخ پوست نیما جاویدی ۱۳۹۷ مسخره بازهمایون غنی زاده ۱۳۹۷
نقش آفرینی ها در سینمای

تئاترهای نوید محمدزاده

پسران آفتاب ۱۳۸۷ ماه در مرداب ۱۳۸۸ فاصلهٔ تاریک ستاره ها۱۳۸۹
دهانی پر از پرنده ۱۳۸۹ نورگیر ۱۳۹۰ زمستان۶۶ ۱۳۹۰
ایستاده ها سر سوراخ سوپ خوری ۱۳۹۱ پچ پچ های پشت خط نبرد ۱۳۹۱ ویران ۱۳۹۱
مرد بالشی ۱۳۹۲ یک دقیقه سکوت ۱۳۹۲ هم طناب ۱۳۹۲
روایت ناتمام یک فصل معلق ۱۳۹۲ شکلک ۱۳۹۳ دل سگ ۱۳۹۳
آخرین نامه ۱۳۹۳ بالاخره این زندگی مال کیه؟ ۱۳۹۳ کامنت ۱۳۹۴
ستوان اینیشمور ۱۳۹۴ شب آوازهایش را می خواند ۱۳۹۴ خدای کشتار ۱۳۹۵
دکلره ۱۳۹۵ دیابولیک:رومئو و ژولیت ۱۳۹۵ آخرین نامه ۱۳۹۶
پچ پچ های پشت خط نبرد ۱۳۹۶ الیور توئیست ۱۳۹۶ دیابولیک:رومِئو و ژولیت ۱۳۹۷
خدای کشتار ۱۳۹۷ فلیک ۱۳۹۷
نقش آفرینی ها در تئاتر

سریال های محمدزاده

سهمی برای دوست

نوید محمدزاده در فیلم‌های تلویزیونی

داستان ما، قصهٔ تو

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *