۱۰ مورد از بهترین کافه سینماهای تهران

تهران در حال حاضر ۲۴ سینمای ممتاز با مجموع ۵۱ سالن مجهز دارد که در این میان پردیس‌های سینمایی چارسو، کوروش را گا، ملت، آزادی، زندگی، تماشا، فرهنگ، کیان و رازی از سینما‌های شناخته‌شده در تهران هستند؛ تنها چند سینما از بهترین سینماهای تهران دارای کافه در لابی یا نزدیک سالن‌های نمایش خود هستند. این در حالی است که تقریباً در اطراف تمام سینماهای پایتخت، کافی‌شاپ‌ها را بافاصله از سالن‌های سینما، در طبقات یا ساختمان‌های مجاور خواهید یافت. نیم‌فاصله آماده است تا نیم‌نگاهی به سینماهای دارای کافه در این مقاله بیندازد.

کافه سینمای باغ فردوس

۱- کافه سینما باغ فردوس

باغ فردوس بیشتر از آن‌که شبیه به سینما باشد، یک فیلم‌خانه است. در این باغ علاوه بر سالن پخش فیلم، یک موزه سینمایی نیز ساخته‌اند. در باغ فردوس به‌جز استفاده از فضای سبز می‌توانید از نزدیک شخصیت‌های موردعلاقه‌تان در سینما و تئاتر را نیز ملاقات کنید و گپ کوتاهی با آن‌ها داشته باشید. کافه سینمای باغ فردوس، اولین و موفق‌ترین کافه سینمای تهران به شمار می‌آید و می‌توان آن را به خاطر داشتن سالن پخش فیلم و نمایش در کنار کافه و باغ‌موزه هنری برترین‌ها دانست. بایستی باغ فردوس و سینمای آن، در مجاورت خیابان ولیعصر جزو بهترین سینماهای تهران دانست.

باغ فردوس بهترین پتانسیل برای موفقیت یک کافه سینما را داراست و به همین دلیل قیمت بالای منوی آن هیچ تأثیری منفی در محبوبیت‌اش نداشته است. همچنین در فضای مجازی بسیار فعال است که این امر نیز در معروفیتشان بسیار مؤثر بوده است.

ساعت کار همه روزه ۹ تا ۲۳:۳۰
آدرس: بعد از خیابان زعفرانیه، نرسیده به تجریش، انتهای کوچه باغ فردوس
تلفن: ۲۲۷۵۶۵۳۱

حیاط و بنای باغ فردوس از کافه سینماهای تهران

۲- کافه سینمای خانه هنرمندان (شعبه خانه موزه عزت‌الله انتظامی)

کافه خانه سینما در قسمت جنوبی پارک هنرمندان و در طبقه فوقانی ساختمان عزت‌الله انتظامی قرار دارد. این کافه دارای دو پخش داخلی و روباز است. کافه سینمای خانه هنرمندان بیشتر اوقات پرمشتری است؛ با این حال، همیشه جایی برای نشستن پیدا می‌کنید. سینمای خانه هنرمندان را شاید نتوان جزو بهترین سینماهای تهران دسته‌بندی کرد. با این وجود کافه سینمای آن مثل باغ فردوس در فضایی مناسب و در موقعیت مکانی عالی، در بین سینماها، سالن‌های تئاتر، موزه سینمایی، گالری‌های هنری و فضای سبز قرار گرفته است.


حتما بخوانید: همه چیز درباره زندگی مهران مدیری و همسرش


بعد از باغ فردوس تنها مکان مشابه دیگری که دارای چنین گزینه‌های باارزشی برای موفقیت یک کافه سینما باشد خانه هنرمندان است و هر دو بدون هیچ رقیبی، آوازه زیادی در تهران ساخته‌اند. نوجوانان و خردسالان می‌توانند از وسایل بازی محوطه خانه هنرمندان و کلاس‌های هنری اساتید خانه هنرمندان نیز استفاده کنند.

ساعت کار همه روزه ۱۱ تا ۲۳:۳۰
آدرس: خیابان فرصت، بین خیابان طالقانی و کریمخان، پارک خانه هنرمندان، طبقه فوقانی ساختمان استاد انتظامی (آسانسور مخصوص ضلع شمالی ساختمان)
تلفن: ۸۸۳۱۰۴۶۲

خانه هنرمندان با سینماها و گالری های هنری

۳- پردیس سینمایی ملت

از بهترین سینماهای تهران از لحاظ سبک معماری مدرن بتنی و شیشه‌ای، پردیس سینما گالری ملت است. این مجموعه در کنار پارک ملت به‌راحتی از هر طرف تهران قابل دسترسی است. پردیس سینمایی ملت دارای چند کافه‌ی زیبا است. کافه‌های سینما ملت در همسایگی گالری‌های نقاشی و عکاسی، فروشگاه‌های محصولات فرهنگی، محل برگزاری جشنواره‌های خارجی و داخلی و سالن مخصوص کنسرت قرار گرفته‌اند. هوای مطبوع این منطقه و نزدیکی به اتوبان و خیابان ولیعصر با فضای زیاد برای پیاده‌روی و رانندگی در میان طبیعت و معماری مدرن، روح خاصی به این مجموعه بخشیده است.

در همسایگی پردیس ملت، کافه‌ی دیگری به نام کافه راه سلامت در مجموعه فرهنگی ورزشی انقلاب قرار دارد که حضور در آن، خالی از لطف نیست.

ساعت کار همه روزه ۹ تا ۲۳:۳۰
آدرس: تهران، خیابان ولیعصر، بزرگراه هاشمی رفسنجانی، روبروی کردستان، پردیس سینمایی ملت
تلفن: ۰۲۱۲۳۱۶۲

سینما پردیس ملت

۴- پردیس سینمایی کوروش

سینماهای پردیس سینمایی کورش با ۱۴ سالن سینما از بهترین سینماهای تهران هستند. نام هر سالن سینما در این پردیس از نام‌های قدیم سینماهای معروف ایران الهام گرفته‌اند مثل سینما رکس، سینما فاروس، سینما لاله‌زار. همچنین فیلم‌های زبان اصلی در بعضی از این سینماها و برای افراد عضو باشگاه این سینما هر روز به نمایش درمی‌آیند. چند کافی‌شاپ با ظرفیت صندلی زیاد در پردیس قرار دارند. علاوه بر کافی‌شاپ، می‌توانید از گالری‌ها و کنسرت‌هایی که در این مجموعه قرار دارند استفاده کنید. فعالیت‌های هنری زیادی هر روزه در این پردیس برگزار می‌شوند. اگر در غرب تهران زندگی می‌کنید، حتماً از امکانات این پردیس سینمایی استفاده کنید.

ساعت کار همه روزه ۱۱ تا ۲۳
آدرس: تهران، بزرگراه ستاری شمال، نبش خیابان پیامبر مرکزی، مرکز خرید کورش، پردیس سینمایی کوروش تهران
تلفن: ۰۲۱۴۷۰۱

سالن قرمز رنگ سینمای کوروش

۵- پردیس سینمایی باغ کتاب

در پردیس سینمایی باغ کتاب در مقابل هر کدام از سالن‌ها یک کافه سینما قرار دارد. تعداد زیادی کافه سینما و فروشگاه‌های فروش فیلم و کتاب این سینماها را در لیست بهترین سینماهای تهران قرار می‌دهد. کیفیت فوق‌العاده صدا و تصویر سالن‌های این سینما را حتما تجربه کنید. پردیس سینمایی باغ کتاب تهران بخشی از مجموعه فرهنگی-هنری باغ کتاب تهران محسوب می‌شود که در اتوبان جهان کودک و در پارک جهان کودک قرار دارد. پردیس سینما باغ کتاب ۱۱ سالن سینما و تئاتر دارد. در سالن‌های ۲، ۷، ۹ و ۱۰ سینما باغ کتاب تنها زمانی اکران دارند که حداقل ۱۰ بلیط فروخته شده باشد.

ساعت کار همه روزه ۹ تا ۲۳
آدرس: تهران، بزرگراه شهید حقانی، ورودی کتابخانه ملی، باغ کتاب تهران، پردیس سینمایی باغ کتاب تهران
تلفن: ۰۲۱۸۸۶۵۷۱۶۵

لابی و کافه سینمای باغ کتاب

۶- سینما فرهنگ

کافه سینما فرهنگ هر چند ساده ولی دوست‌داشتنی و تاریخی است. از قدیمی‌‌ترین سالن‌های سینمای تهران، سینما فرهنگ است. سینما فرهنگ اولین سینمای تهران بعد از ۵۷ بود که سانس آخر هر شب را به پخش فیلم‌های زبان اصلی خارجی اختصاص داد. هنوز سینما فرهنگ جزو بهترین سینماهای تهران است. به دلیل قرارگیری سینما فرهنگ در منطقه‌ی قلهک به راحتی قابل دسترسی از هر نقطه تهران است. پیاده‌روی در قلهک و یاد تهران قدیم به خصوص شب‌های تهران و سینما فرهنگ دل‌نشین و خاطره ساز است. سینما فرهنگ در سال ۱۳۴۷ توسط مهدی میثاقیه و با نام سینما سیلور سیتی افتتاح شد و تا سال ۵۷ متعلق به بهروز وثوقی بود.

هم اکنون سینما فرهنگ با ۳ سالن پخش فیلم و کافی‌شاپ یکی از دنج‌ترین کافه سینماها را دارد. اگر برای دیدن فیلم به سینما فرهنگ می‌روید، می‌توانید از کافه سینمای فرهنگ، پارکینگ کنار سینما، کتاب‌فروشی، اینترنت عمومی و فروشگاه مجموعه فیلم‌های تاریخ سینما استفاده کنید. کافه دیگری در نزدیکی سینما فرهنگ است به نام کافه سای که کمی بالاتر از سینما فرهنگ در شماره ۴۲، خیابان خاقانی است.

ساعت کار همه روزه ۹ تا ۲۲
آدرس: تهران، خیابان شریعتی، بالاتر از خیابان دولت
تلفن: ۰۲۱۲۲۶۰۱۲۰۵

سردر سینما فرهنگ و کافه های اطرافش

۷- پردیس سینمایی چارسو

پردیس سینمایی چهارسوی واقع در تقاطع خیابان جمهوری و حافظ است که چند کافی‌شاپ در مجاورت سینماهایش قرار دارد. ۵ سالن سینمای چارسو را می‌شود از بهترین سینماهای تهران دانست. چارسو از آخرین فنّاوری صوت و تصویر مجهز به فنّاوری سینمای دیجیتال و ردیف ویژه معلولین بهره می‌برد. کافی‌شاپ‌های بزرگ چارسو در طبقه دوم و ششم قرار دارد و با پله‌برقی می‌توانید از طبقات دیگر بازدید کنید. مجتمع چارسو بازار بزرگ موبایل است که یک طبقه را به سالن‌های سینما به قصد برگزاری جشنواره اختصاص داده است. طبقه پنجم مجتمع نیز با فست فود پر شده است. نیز می‌توانید بلیط اینترنتی تهیه کنید.

ساعت کار همه روزه ۹ تا ۲۱
آدرس: تهران، خیابان جمهوری اسلامی، تقاطع پل حافظ، بازار چارسو، پردیس سینمایی چارسو
تلفن: ۰۲۱۶۱۷۲۴۴۴۴

سینماهای چارسو در کنار کافه های متعدد

۸- سینما آزادی

سینما آزادی دارای سه کافی‌شاپ است. در نزدیکی خیابان ولیعصر، تقاطع خیابان عباس‌آباد و وزرا قرار دارد و از بهترین سینماهای تهران شمرده می‌شود. با داشتن قدمت نیم‌قرن از بهترین سینماهای تهران است. سینما آزادی در سال ۱۳۴۷ افتتاح شد و فروش تاریخی فیلم جنگ ستارگان از روزهای به یاد ماندنی این سینماست. پردیس سینمایی آزادی، ۵ سالن سینما و فضاهای کافی‌شاپ جذابی دارد.

ساعت کار همه روزه ۹:۲۰ تا ۱۲ شب
آدرس: تهران، خیابان شهید بهشتی، نبش خالد اسلامبولی (وزرا)
تلفن: ۰۲۱۸۴۴۸۰

ساختمان چند طبقه سینما آزادی

۹- سینما آستارا

سینما آستارا با سه سالن با مجموع ظرفیت ۷۴۰ نفر (یک سالن ۵۰۰ نفری و دو سالن ۱۲۰ نفری) جزو بهترین سینماهای تهران قرار گرفته است. می‌توانید از رستوران شبیه لاله‌زار و کافه سینما آستارا و پیاده‌روی در بازار تجریش لذت ببرید. امکان استفاده از پارکینگ نیز برای علاقه‌مندان به کافه سینمای آستارا فراهم شده است.

ساعت کار همه روزه ۱۱ تا ۱۹
آدرس: میدان تجریش، خیابان شهرداری
تلفن: ۰۲۱۲۲۷۱۴۰۲۲

فضای سنتی بیرون سینما آستارا

۱۰- مجموعه سینمایی بازار بزرگ ایران مال

کافه سینمای ایران مال در طبقه دوم، روبروی خروجی سالن‌های سینما قرار دارد. کافی‌شاپ لانژ سینما و یک کافه کتاب نیز در پردیس سینمایی ساخته شده است. سینمای ایران مال در کل ۱۲ سالن دارد! به علاقه‌مندان توصیه می‌کنم از شربت خانه بازار بزرگ ایران در طبقه دوم در تیمچه حاج علی‌اکبر دیدن کنند.

شاید دوست داشته باشید بدانید که بلیط سینمای ایران مال، شنبه، یکشنبه، دوشنبه و چهارشنبه: ۱۵ هزار تومان، سه‌شنبه: ۱۰ هزار تومان (نیم‌بها)، پنجشنبه و جمعه: ۲۰ هزار تومان است.

ساعت کار همه روزه ۹ صبح تا ۱۲ شب
آدرس: تهران، انتهای بزرگراه شهید همت (غرب)، بزرگراه شهید خرازی، بازار بزرگ ایران (ایران مال)
شماره دفتر مرکزی: ۲۹۲۹ – ۰۲۱

حتما بخوانید: همه چیز درباره همسر، زندگی شخصی و کاری نوید محمدزاده


و در انتهای مجموعه سینما و فضاهای فرهنگی دیگری هم به شما معرفی می‌کنیم که می‌تواند یک روز عالی را برای شما رقم بزند.

سینما پردیس قلهک

کافه رستوران پردیس قلهک بیشتر روی سرو غذا تأکید دارد تا کافی‌شاپ بودنش. با این وجود خدمات کافی‌شاپی آن بیشتر از بسیاری از کافی‌شاپ‌هاست. همراه سینما پردیس، سالن‌های اسکواش، فوتسال، بدن‌سازی، سالن کتابخانه نیز هست. پخش منظم فیلم‌های انگلیسی‌زبان در این سینما برگزار می‌شود. تماشای این فیلم‌ها پس از پرداخت حق عضویت امکان‌پذیر است.

ساعت کار همه روزه ۹ صبح تا ۲۱:۳۰
آدرس: تهران، خیابان شریعتی، خیابان یخچال، جنب موزه آب
تلفن: ۰۲۱۲۲۶۴۳۵۵۳

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *